Lekárska kozmetika

Ďalšie ambulancie

Prístrojové vybavenie

Celotelový digitálny dermatoskop FOTOFINDER

 

FRAXIS - frakčný CO2 laser

Digitálny dermatoskop FotoFinder ATBM je unikátny najmodernejší prístroj, ktorý vyšetrí znamienka na celom tele, zhodnotí ich aktivitu, nález uloží v pamäti a je schopný vyhodnotiť ich zmeny. Prístroj je výnimočný v tom, že nevyšetruje len jednu oblasť alebo jedno znamienko, ale naskenuje celé telo, čím odhalí prítomnosť všetkých znamienok. Sofistikovaný softvér je schopný vyhodnotiť stupeň rizikovosti každého sledovaného prejavu. Vyšetrenie je rýchle a úplne bezbolestné. Pri kontrolnom vyšetrení s odstupom času dokáže prístroj porovnať aktuálny nález s nálezom predchádzajúcim, takže automaticky upozorní na meniace sa znamienka i na znamienka, ktoré sa novo vytvorili. Systém umožňuje skoré odhalenie nebezpečných zmien znamienok a predstavuje moderný druh prevencie rakoviny kože.

 

Vzhľadom k neustále stúpajúcemu záujmu o laserové ošetrenia, sme pre Vás pripravili možnosť využitia jedného z najmodernejších CO2 frakčných laserov vôbec. FRAXIS - frakčný CO2 laser s 30W výkonom sa pýši možnosťou produkovať absolútne konštantné a najmenšie laserové body v porovnaní s prístrojmi svojho druhu. Výsledkom je významne komfortnejšie a bezpečnejšie ošetrenie a kratšia doba rekonvalescencie. Ošetrenie laserom FRAXIS stimuluje prirodzenú tvorbu nových kolagénových vlákien, ktorá pretrváva po dobu približne šiestich mesiacov. Výsledky ošetrenia sú dlhotrvajúce a pri adekvátnej starostlivosti o pleť pretrvávajú roky. CO2 frakčný laser FRAXIS vytvára na pleti tisíce jemných mikroskopických bodov oddelených neporušenými úsekmi pokožky, čím je stimulovaná jej obnova a novotvorba. Výsledkom je jemnejšia, hladšia pleť.

 

Vital injector 2

 

Epilia RF

Prístroj Vital Injector 2 ponúka najaktuálnejšie vymoženosti mezoterapie. Hlavica špeciálne navrhnutého systému vstrekovania piatimi aplikačnými ihlami pomocou vákua nadvihne pokožku, aby sa bezbolestne a bezpečne ošetrili aj také citlivé miesta, ako napr. oblasti nad kosťou. Konštrukcia aplikačnej pištole prístroja Vital Injector 2 umožňuje, aby sa účinná látka pri nástrele dávkovala precízne, v rovnakom čase a v rovnakom množstve, v prednastavenom časovom intervale do primeranej hĺbky pokožky. Pištoľ je ideálna na aplikáciu mezoterapeutických látok, na tzv. ACP terapiu (terapia vlastnou plazmou), na transport výplňových materiálov kvapalnej konzistencie, na rovnomerné rozdelenie vitamínov, terapeutických koktailov a pod. v žiadúcich vrstvách kože, resp. vlasovej pokožky hlavy (temena). Do hrotu zariadenia Vital Injector 2 bola zabudovaná vákuová funkcia, ktorá s nastaviteľnou intenzitou vsaje kožu pred zavedením ihly. Umožní Vám to pracovať aj v najchúlostivejších partiách (vrásky na čele, očné okolie, ruky atď.) bez obáv, že poškodíte hlbšie vrstvy a spôsobíte bolesť alebo krvácanie v danej oblasti.

 

Lekársky laser Epilia RF, je vylepšený o  rádiofrekvenciu, ktorého výhodou oproti ostatným diódovým laserom je okrem odstránenia ochlpenia akejkoľvek farby aj vyhladenie pokožky v danej lokalite. Laser vysiela laserové lúče so špecifickou vlnovou dĺžkou 808 nm priamo do vlasového folikulu a tým korienky chĺpkov zničí, bez toho aby ovplyvňovala ostatné oblasti. 

Použitý je princíp tzv. selektívnej fototermolýzy kedy je premena svetla na teplo, ktoré sa viaže na pigment chĺpku. Teplo zničí vlasovú cibuľku a tá už nedokáže vytvoriť nový chĺpok. Pri  kozmetických ošetreniach, ako je použitie kozmetického intenzívneho pulzného svetla (IPL) ,nie je možné zaručiť trvalý efekt depilácie. Tieto kozmetické stroje majú veľmi nízky výkon a príliš široké spektrum vlnových dĺžok, tým pádom nedokážu zničiť všetky zárodočné bunky v chlpovom korienku iba ich rast prechodne utlmia.  Ošetrenie laserom Epilia RF je vďaka chladiacemu systému takmer nebolestivé, je potrebných minimálne 6 ošetrení a to v lekárom stanovených intervaloch.

Hydrabeauty

 

Elektrokauter

Hydra Beauty kombinuje tri rôzne technológie (AquaClean systém na čistenie pleti, multipolárna elektroporácia so svetelnými LED terapiami, mikrodermabrázia s diamantovým hrotom) pre dokonale čistú a žiarivú, mladistvú pleť. Technológia AquaClean disponuje silným radiálnym hrotom kombinovaným s vákuom, ktorý okrem exfoliácie pokožky umožňuje zároveň aj mikrodermabráziu a hĺbkové čistenie pleti. Revolučne vyvinutý radiálny hrot v tvare kruhového lúča strieka čistiacu kvapalinu na pokožku smerom zvnútra von, aby sa rozpustili nečistoty, odumreté bunky kože, maz, komedóny. Následne, vákuum nastaviteľné v roznych úrovniach intenzity dokonale odstráni všetky prebytočné nečistoty. Použitie multipolárnej elektroporačnej hlavice je vysoko účinná metóda vpravovania účinných látok na vyživovanie a obnovu pokožky. Špeciálne hroty ošetrovacej hlavice s diamantovým hrotom pomocou mikrodermabrázie mechanicky odstránia odumreté bunky z povrchových vrstiev pokožky. Vákuum nielen absorbuje odstránený keratín, ale stimuluje aj krvný obeh v danej oblasti.

 

Elektrokauter je prístroj s rôznymi nadstavcami, ktorý využíva elektrický prúd na odstránenie nezhubných, neškodných tumorčekov, bradavíc, výrastkov, či seboroických bradavíc vznikajúcich vekom. Odstraňujú sa ním výrastky na celom tele. Prístroj ich „spáli“. Ak je toho na tele viac, niekedy je potrebných aj viac sedení. Hojenie je bez jaziev, za 2 až 3 dni je miesto zahojené