Lekárska kozmetika

Ďalšie ambulancie

Poskytované služby

Aplikácia kyseliny hyalurónovej

 

Aplikácia botulotoxínu

Kyselina hyalurónová sa nachádza v celom organizme. Vekom, pôsobením exogénnych faktorov, únavou, stresom, množstvo kyseliny hyalurónovej v tele klesá, následkom je znížená hydratácia pleti a tvorba vrások. Kyselina hyaluronová sa využíva v rôznych oblastiach medicíny a svoje uplatnenie našla aj v estetickej dermatológii. Jej aplikácia je jedným z najpopulárnejších estetických výkonov, dovoľuje minimálne invazívne a efektívne obnoviť a zabezpečiť na dlhší čas mladší a žiarivejší vzhľad pokožky.

Vedľajšími benefitmi je rehydratácia pokožky a novotvorba kolagénu v ošetrovanej oblasti. Medzi najčastejšie zákroky patria korekcie vrások, výplne v oblasti líc, korekcie asymetrií tváre,  modelácia pier, ústnych kútikov, korekcia kruhov pod očami, vyhladenie vrások na krku, dekolte, či chrbtoch rúk. Efekt je viditeľný okamžite. V SPINN clinic sa používajú kyseliny najvyššej kvality, a preto je výsledok dlhotrvajúci. Pred každou aplikáciou je potrebná konzultácia s lekárom, ktorý vyberá vhodný typ kyseliny, keďže kyseliny majú rôznu hutnosť a rôznu schopnosť viazať vodu.

 

Botulotoxín je látka, ktorá je schopná uvoľňovať rôzne svalové stiahnutia. Je to lokálne dlhodobo účinné myorelaxans, využívané už od 19. storočia.V posledných 20 rokoch prichádza do popredia predovšetkým na korekciu mimických vrások dermatológmi a plastickými chirurgami. 

Korekcia vrások botulotoxínom je veľmi účinná a spoľahlivá metóda s minimálnym rizikom vedľajších účinkov. Je možné ju vždy podľa potreby zopakovať a je kombinovateľná so všetkými inými metódami odstraňovania vrások. Aplikuje sa priamo do svalu, ktorý ovplyvňuje mimiku v danej oblasti. Blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, čo vnímame ako zníženú mimiku, vrásky sa neprehlbujú a dochádza k ich vyrovnaniu. Účinok nastupuje u mnohých už do 48 hodín, plne rozvinutý je po 14 dňoch a trvá priemerne 3-6 mesiacov po prvej aplikácii, po ďalšej aplikácii sa účinok spravidla predlžuje (6-12 mesiacov)

Cenník výkonov

Vyšetrenie celotelovým dermatoskopom

 

Ošetrenie CO2 laserom a frakčným laserom

Melanómové nádory na koži sú jedny z najzhubnejších nádorov postihujúce naše telo a ich  incidencia vo svete je čoraz častejšia. Postihuje čoraz nižšie vekové kategórie a preto je prevencia veľmi dôležitá. Za najlepšiu prevenciu sa pokladá kontrola pigmentových lézií, teda znamienok, ktorá by mala byť pravidelná. Špičkou na trhu je prístroj Fotofinder, ktorý pomocou metódy ATBM (automated total body maping) dokáže zaznamenať znamienka na celom tele, mapuje aj zdravú kožu a dermatológa upozorňuje na novovzniknuté lézie, ale aj na zmeny na znamienkach, ktoré sa udiali od poslednej návštevy dermatológa. V Spinn clinic momentálne pracujeme s najmodernejším pristrojom aký je na slovenskom trhu. Celé ošetrenie pacienta trvá približne 60 minút, vyšetrenie sa skladá z odobratia dôkladnej anamnézy pacienta s dôrazom na fototyp kože, slnečnú expozíciu u pacienta ako aj rodinnú anamnézu, ak sa u členov rodiny už rakovina kože vyskytla. Nasleduje tvorba snímok z celého povrchu kože, teda všetkých znamienok, následne sa robí záznam a dermatoskopické fotografie vybraných existujúcich znamienok. Na konci dermatológ na základe zhotovených dermatoskopických fotografií, hodnotí jednotlivé lézie. Počítačový systém jednotlivé znamienka vo Full HD kvalite archivuje a pri opakovanom vyšetrení vie zhodnotiť progres.  Vie zhodnotiť aj skóre pravdepodobnosti malígneho potenciálu. Takéto vyšetrenie je vynikajúcou prevenciou pred rakovinou kože.  

 

Za pomoci CO2 lasera je možné odstránenie nepekných výrastkov ako sú napríklad fibrómy na krku, seborhoické verruky , ktoré bývajú časté na trupe, alebo hemangiómov tela. Za pomoci lasera je možné tieto výrastky jednoducho odstrániť. Pred každým odstránením je nevyhnutné vyšetrenie dermatológom, pretože jedine on určuje, čo je možné odstrániť. Zákrok trvá len niekoľko minút a pri použití lokálnej anestézy nie je vôbec bolestivý.

Frakčný laser poskytuje riešenie viacerých kožných problémov. Laserom je možné odstrániť jazvičky, vrásky, pigmentácie, rozšírené póry, strie. Navracia sa pružnosť pokožky, štartuje sa proces tvorby kolagénu, pričom výsledky sú výrazne viditeľné. Zákroku predchádza konzultácia s lekárom. Pred zákrokom je potrebná príprava to vo forme lokálnej anestézy vo forme krému, podania medikamentov. Samotný zákrok prebieha rýchlo a vďaka premedikácii je minimálne bolestivý. Hojenie prebieha približne týždeň. V tomto týždni sú viditeľné drobné chrastičky, ktoré odpadnú, no konečný efekt po zákroku je viditeľný až zhruba po 3 až 6 mesiacoch, pretože v koži dochádza k tvorbe kolagénu, čo pacient vníma ako vypnutie, vyhladenie kože, výrazné zjemnenie vrások, či jaziev. Počet zákrokov stanovuje lekár, ten závisí od pôvodného stavu pokožky. Medzi najčastejšie ošetrované oblasti patrí tvár, ale je možnosť ošetriť viacero lokalít ako krk, dekolt, chrbty rúk, oblasti kde sa vytvorili strie.

Cenník výkonov

Epilácia diódovým laserom

 

Ošetrenie prístrojom AquaClean

Pre dlhodobé odstránenie nežiadúceho ochlpenia ponúkame novinku medzi diódovými lasermi. Lekársky laser Epilia RF, je vylepšený o  rádiofrekvenciu, ktorého výhodou oproti ostatným diódovým laserom je okrem odstránenia ochlpenia akejkoľvek farby aj vyhladenie pokožky v danej lokalite. Laser vysiela laserové lúče so špecifickou vlnovou dĺžkou 808 nm priamo do vlasového folikulu a tým korienky chĺpkov zničí, bez toho aby ovplyvňovala ostatné oblasti. 

Použitý je princíp tzv. selektívnej fototermolýzy kedy je premena svetla na teplo, ktoré sa viaže na pigment chĺpku. Teplo zničí vlasovú cibuľku a tá už nedokáže vytvoriť nový chĺpok. Pri  kozmetických ošetreniach, ako je použitie kozmetického intenzívneho pulzného svetla (IPL) ,nie je možné zaručiť trvalý efekt depilácie. Tieto kozmetické stroje majú veľmi nízky výkon a príliš široké spektrum vlnových dĺžok, tým pádom nedokážu zničiť všetky zárodočné bunky v chlpovom korienku iba ich rast prechodne utlmia.  Ošetrenie laserom Epilia RF je vďaka chladiacemu systému takmer nebolestivé, je potrebných minimálne 6 ošetrení a to v lekárom stanovených intervaloch.

 

Ošetrenie prístrojom AquaClean je ošetrenie pomocou podtlaku a špeciálnych roztokov, ktoré vyplavia z hlbokých pórov pokožky nečistoty, mikroorganizmy, kožný maz  a odumreté bunky. Výsledkom je jasnejšia, čistejšia a vyhladenejšia pleť bez podráždenia. Je to príjemné ošetrenie, ktoré má okamžité výsledky bez vedľajších účinkov a hojenia. Klienti popisujú toto ošetrenie dokonca ako relaxačné. Poradí si s rozšírenými pórmi, jazvami, drobným zrnitým akné, zmiešanou až mastnou pokožkou, kožnými nedostatkami a hrubou pokožkou, zvýšenou mazotvorbou, povrchovými drobnými vráskami, povrchovými pigmentovými škvrnami a s pleťou poškodenou slnkom. Ošetrenie AquaClean pozostáva z  viacero čiastkových ošetrení. Ideálny efekt dosiahneme pri absolvovaní všetkých troch krokov. 

Cenník výkonov

Lekárska mezoterapia

 

ACP terapia (plazma terapia)

Mezoterapia je ošetrenie pleti, pri ktorom sa zavádzajú revitalizačné látky ako je kyselina hyaluronová, vitamíny a minerály do kože pomocou povrchových mikrovpichov. Výsledkom je hydratácia kože, tvorba elastínu a kolagénu, čo vidíme ako pevnejšiu, elastickejšiu, žiarivejšiu pokožku a celkový omladzujúci stav. Ošetrujú sa oblasti tváre, krku, dekoltu, ale aj chrbtov rúk. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach, minimálne 4-krát po sebe. Možnosťiu je aj využitie prístroja Vital Injector 2. Prístroj Vital Injector 2 ponúka najaktuálnejšie vymoženosti mezoterapie. Hlavica špeciálne navrhnutého systému vstrekovania piatimi aplikačnými ihlami pomocou vákua nadvihne pokožku, aby sa bezbolestne a bezpečne ošetrili aj také citlivé miesta, ako napr. oblasti nad kosťou. Konštrukcia aplikačnej pištole prístroja Vital Injector 2 umožňuje, aby sa účinná látka pri nástrele dávkovala precízne, v rovnakom čase a v rovnakom množstve, v prednastavenom časovom intervale do primeranej hĺbky pokožky. Pištoľ je ideálna na aplikáciu mezoterapeutických látok, na tzv. ACP terapiu (terapia vlastnou plazmou), na transport výplňových materiálov kvapalnej konzistencie, na rovnomerné rozdelenie vitamínov, terapeutických koktailov a pod. v žiadúcich vrstvách kože, resp. vlasovej pokožky hlavy (temena). Do hrotu zariadenia Vital Injector 2 bola zabudovaná vákuová funkcia, ktorá s nastaviteľnou intenzitou vsaje kožu pred zavedením ihly. Umožní Vám to pracovať aj v najchúlostivejších partiách (vrásky na čele, očné okolie, ruky atď.) bez obáv, že poškodíte hlbšie vrstvy a spôsobíte bolesť alebo krvácanie v danej oblasti.

 

Je inovatívna, bezpečná a veľmi účinná biochirurgická metóda, ktorá vychádza z nových poznatkov tkanivového inžinierstva. K liečbe pohybového aparátu využíva hojivých účinkov látok z vlastného tela pacienta - upravenú krvnú plazmu, ktorá je obohatená aktivovanými krvnými doštičkami - trombocyty, obsahujúce rastové a protizápalové faktory. Niekedy sa tiež hovorí o PRP "Platelet Rich Plasma" - plasma obohatená o trombocyty. ARTHREX ACP®PRP bola vyvinutá za účelom cielenej liečby poškodenej chrupavky u artrózy malých a veľkých kĺbov a športových úrazov, ale jej terapeutické možnosti sú oveľa širšie. ACP® plazma terapia má preukázateľne významný terapeutický efekt pre rad výkonov v estetickej medicíne. V dermatológii k hojeniu chronických rán či na liečbu straty vlasov, v korektívnej dermatológii k omladeniu kože, vyhladenie vrások, na ošetrenie jaziev po akné či na ošetrenie strií. Plazma terapia je telu vlastná metóda, ktorá je veľmi bezpečná, nehrozí u nej riziko alergických reakcií a nie je obmedzená vekom. 

Cenník výkonov

Chemický peeling

 

Niťový lifting vstrebateľnými niťami APTOS

Účelom peelingu je liečiť starnutie pokožky, pigmentové škvrny, jazvy po akné, nadmerné vylučovanie kožného mazu (seborrhea) atď. Štruktúra pokožky je po jeho použití prečistená, zušľachtená, vyhladená a vzhľad pokožky sa stáva vláčnejšia a žiarivejšie. Peelingy na báze kyseliny trichlóroctovej sú výborným nástrojom v boji proti akné, mastnej porézny pokožke, pigmentáciáma prejavom starnutia. Ošetrenie lekárskym peelingom nie je len "olupovacie ošetrenie", a preto je určené do rúk lekára. Existujú 3 typy peelingov podľa hĺbky, do ktorej zasahuje ošetrenie pokožky - ľahký (povrchový), stredné a hlboký. Španielska firma Skin Tech vyvinula produkty na ošetrenie rôznych kožných problémov a pre rôzne typy pleti  

Niťový lifting je moderná metóda, ktorá odďaľuje nutnosť chirurgického liftingu tváre. Niťový lifting jednoducho a šetrne zaistí vypnutie uvädajúcej a povolenej kože tváre pomocou jednoduchých vpichov a systému jemného uchytenia tkanív. Lekár pri ňom špeciálnymi niťami spevňuje a dvíha rôzne časti tkanív tváre a tela. Oproti tradičným metódam faceliftingu však pri tomto postupe nie je nutné vykonávať rezy v koži. Nite majú okrem liftingového efektu ešte ďalšie účinky: zlepšujú tonus, textúru, farbu a hydratáciu pleti. Na SPINN clinic používame nite od spoločnosti Aptos, ktorá je priekopníkom v niťovom liftingu. Aptos nite sú vo vstrebateľnej podobe (ako jediné na trhu zložené z polymliečnej kyseliny a kaprolaktámu). Tieto materiály sú bezpečné a v chirurgii sa používajú už viac ako 50 rokov.

Cenník výkonov

Ošetrenie elektrokauterom

 

Ošetrenie kryoterapiou

Je to rýchly a pomerne bezbolestný zákrok. Elektrokauter je prístroj s rôznymi nadstavcami, ktorý využíva elektrický prúd na odstránenie nezhubných, neškodných tumorčekov, bradavíc, výrastkov, či seboroických bradavíc vznikajúcich vekom. Odstraňujú sa ním výrastky na celom tele. Prístroj ich „spáli“. Ak je toho na tele viac, niekedy je potrebných aj viac sedení. Hojenie je bez jaziev, za 2 až 3 dni je miesto zahojené

  Kryoterapia – liečba chladom – sa využíva pri liečbe rôznych kožných ochorení. Najčastejšie sa tekutý dusík zvykne využívať na odstraňovanie vírusových bradavíc alebo niektorých iných kožných výrastkov, kedy sa nanesie na postihnuté miesto, kde následne dôjde k zmrazeniu ložiska. Účinok terapie chladom sa odvíja od trvania aplikácie a od tlaku, pod ktorým sa aplikuje. Po ošetrení daného miesta vzniká opuch, začervenanie, následne môže vzniknúť pľuzgierik. Na postihnutom mieste vzniká chrastička, ktorá sa odlúči v priebehu 1-2 týždňov. Kryoterapia sa taktiež využíva pri liečbe rozacey, periorálnej dermatitídy alebo akné.

Cenník výkonov

Odstránenie pigmentov aplikáciou Dermaheal SB

 

Odstránenie pigmentov COfrakčným laserom

Ak trpíte nadmernou pigmentáciou a po vystavení pokožky účinkom slnka sa vám vždy objavia pigmentové škvrny, toto ošetrenie  je priamo pre vás. Dermaheal SB je mezoterapeutický kokteil, ktorým naši lekári  Vašu pokožku rozjasnia a zredukujú, v ideálnom prípade až úplne odstránia,  pigmentové či starecké škvrny.

 

  Podobne ako pri odstraňovaní pigmentov  a stareckých švŕn rozjasňujúcim sérom Dermaheal SB, vieme tieto odstrániť aj použitím frakčného CO2 laseru. Na rozdiel od séra sa škvrny odstraňujú z povrchu kože.   

Cenník výkonov