MUDr. Erika Šagátová

Odborný garant neurologickej ambulancie SPINN

MUDr. Erika Šagátová
MUDr. Erika Šagátová

Informácie

Skončila štúdium na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine v roku 1998. Od roku 1998 až doteraz nepretržite pracuje ako sekundárny lekár na Neurologickom oddelení DONsP v Dolnom Kubíne. Atestáciu 1. a 2. stupňa z neurológie absolvovala v rokoch 2004  a 2010. V roku 2004 a 2009 absolvovala základné a doplňujúce školenie v elektromyografii, odvtedy aktívne pracuje v elektromyografickom laboratóriu neurologického oddelenia DONsP Dolný Kubín, kde sa venuje problematike neuromuskulárnych ochorení. V roku 2012 abosolvovala školenie v duplexnej ultrasonografii magistrálnych ciev mozgu, v transkraniálnej opplerovskej ultrasonografii a v transkraniálnej farebnej duplexnej ultrasonografii. Pravidelne sa zúčastňuje na domácich a zahraničných seminároch a kongresoch v odbore neurológia. Od roku 2014 pracuje aj ako odborný garant neurologickej ambulancie SPINN v Ružomberku.

 

Prečo ste sa stali lekárkou?

Ja som o svojom povolaní nepochybovala, od malička som vedela, že chcem byť lekárkou, „operovala“ som bábiky..., bolo mi to asi súdené.

Prečo neurológia?

Prečo  neurológia? Pre jej komplexnosť, dotýka sa všetkých systémov v ľudskom organizme,  spája ich, zosúlaďuje, bez mozgu je to len schránka. Bázeň pred nervovým systémom, jeho dokonalosťou, krehkosťou, zraniteľnosťou... Tiež je to výzva, neurológia je veľmi ťažký odbor, stále je v nej veľa otáznikov.

Vaša obľúbená  kniha?

Pri náročnej práci lekárky, troch deťoch a koníčkoch mi toho času na čítanie moc neostáva, naposledy ma zaujala česká autorka Tereza Boučková.

Obľúbená hudba 

Od slovenskej scény po  rock, ale určite si rád vypočujem   R. Mullera  a  skladby od Hapky a Horáčka,  každý rok návšteva  minimálne  dvoch hudobných scén naživo), rada si vypočujem aj inštrumentálne skladby.

Obľúbený film 

Filmy a dokumenty zo života, o ľudskej nezlomnosti, odvahe čeliť prekážkam,  motivujúce, ktoré sa dotknú duše, kľudne si  pri nich aj poplačem, rada si oddýchnem pri dobrej komédii.

Hobby

Moje najväčšie hobby sú moje deti, najnovšie beháme s manželom polmaratóny, zbožňujem turistiku, cestovanie, ako správna žena módu.