Ideálna kancelárska stolička

31.05.2016 Zobraziť všetky články Zdielať na facebook Zdielať na twitter

Ideálna kancelárska stolička

Dnes v práci trávime veľa času. Ak máme sedavé zamestnanie rozhodne by sme nemali podceňovať ideálny výber vhodnej kancelárskej stoličky. Ak sa rozhodneme správne zabránime zbytočnej únave, bolestiam chrbtice, hlavy.

Čo by sme si mali pri kúpe stoličky všímať?

Vo všeobecnosti je dokázané, že ľudia pri zdravom sedení pri počítači sa dokážu sústrediť dlhšiu dobu na svoju prácu, čo samozrejme zlepšuje náš krvný obeh, máme lepšiu náladu a podávame v práci lepšie výkony. V prvom rade je potrebné zvážiť si koľko denne na stoličke času trávime. Pri krátkej dobe sedenia do 4 hodín denne, moc nezáleží na zvolenej mechanike. Pri časovom horizonte do 12 hodín denne volíme synchrónnu mechaniku, ideálna je tiež hojdacia a asynchrónna mechanika. Ak pracujeme v sede viac ako 12 hodín denne nevyhnutnou súčasťou je synchrónna mechanika – výhodou je pohybujúca sa os sedadla a operadla.

Pri správnom výbere stoličky nezabúdame na:

 

  • Materiál – z ktorého stolička pozostáva, to čo komu vyhovuje
  • Pohodlný sedák – s tým spojené nastavenie výšky sedu
  • Bezpečnosť – zabezpečuje ju podpera s kolieskami
  • Podpierky ruky aj hlavy, bedrová podpora spodnej časti chrbta, anatomické operadlo nastaviteľné v obidvoch smeroch.

 

Mojou ideálnou pomôckou v práci je kancelárska stolička Vertebro. „Vertebro svojim progresívnym systémom zabezpečuje neustály pohyb, ktorý udržuje svalový korzet, vnútorné stabilizátory a brušné svalstvo aktívne. Napomáha odstrániť svalové disbalancie, skoliózu chrbtice, stuhnutie presilených svalových skupín. Zlepšuje dýchanie, prekrvenie nôh, medzistavcových platničiek a mozgu. Tým zvyšuje produktivitu v práci a celkovú kvalitu života.“ popisuje spomínanú značku stoličky na svojom webovom portáli. Rozhodne vyskúšajte, máte dvadsať dní sa skúšku a potom uvidíte, že jej vrátenie už nebude potrebné. Z môjho pohľadu nejde o celkom pohodlné, ale o zdravé sedenie. Stolička vás akoby nútila predcvičovať jednotlivé svaly chrbtice. Po týždni som sa skutočne cítila menej unavená, a bolesti chrbtice nepociťujem vôbec.

Mám pre Vás tajný tip. Pokiaľ si balančnú zdravotnú stoličku objendáte na internetovej stránke www.vertebro.sk a použijete unikátny kód VRTSK-013, ktorý uvediete pri objednávke, získate zľavu 50 EUR z ceny uvedenej na stránke výrobcu.