Aké sú rozdiely medzi pohlaviami?

31.05.2016 Zobraziť všetky články Zdielať na facebook Zdielať na twitter

Aké sú rozdiely medzi pohlaviami?

Nie celkom nadarmo sa hovorí, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Ruku na srdce nech je to akokoľvek, aj tak nedokážeme bez seba existovať a potrebujeme tú druhú polovičku pre naše bytie.

 Základný a počiatočný rozdiel medzi pohlaviami začína už celkom na začiatku a to vo vývoji. Prirodzený vývin u dievčat a chlapcov je totiž rozdielny. Je tiež celkom nepísaným pravidlom, že nech rodičia vychovávajú svoje deti odlišne bez ohľadu na pohlavie, aj tak nakoniec dievčatá skončia s bábikou a chlapci s autíčkom.

Deti začínajú rozoznať seba ako chlapec alebo dievča okolo veku 18 mesiacov. Vo veku 2 až 6 rokov sa začínajú rozdielne správať a hrať charakteristicky pre dané pohlavie.

Chlapci majú vyšší podiel svalovej hmoty a v ich krvnom obehu cirkuluje vysoká hladina hormónu testosterónu. Preto sú fyzicky aktívnejší. Dievčatá sú zas odolnejšie a ich mozog rastie rýchlejšie. Nasleduje pubertálne obdobie, zaujímavosťou možno pre vás bude, že u dievčat to býva podľa štatistík o 18 mesiacov skôr. Dievčatám sa začína rozširovať panva, postupne dochádza k zväčšovaniu prsnej žľazy, objavuje sa ochlpenie. U chlapcov dochádza ku zmene veľkosti semenníkov, nastáva výrazná zmena rastu, samozrejmá je zmena intonácie hlasu. To ako rodičia zvládnu pubertálne obdobie svojho dieťaťa je individuálne. Dbať by mali predovšetkým na správne aktivity či už športové a pravidelne a nezabudnúť sa so svojim dieťaťom čo najviac rozprávať.

No a v dospelosti? Tu je pár situácií, ktoré nás odlišujú a predsa spájajú.

  • Muž je založený rozumovo, dokáže povedať resp. popísať veci na rovinu. Ženy sú tajomné vravia v inotajoch, domnievajú sa, že ich reč „ON“ odhalí ?
  • Zaujímavosť vzniká aj pri darčekoch. Kým muž sa teší jeho obsahu, či funkcii, ženy skôr riešia koľko darček stál, kde ho mohol kúpiť, kto mu pomáhal s balením.
  • Pohlavia tiež odlišne vnímajú lásku či erotiku. Kým žena inklinuje skôr k citovej oblasti, muž ide na vec priamočiaro naplnením sexuálneho pudu

Záver jednoduchý. Nech si akokoľvek oponujeme, porovnávame sa, hašteríme je to pol na pol. V niečo je lepší ON naopak v inom dominuje ONA. Netreba nikdy zabúdať na kompromis, ten buduje celoživotný pocit radosti, harmónie a šťastia.