Ambulancia lekárskej kozmetiky poskytuje nasledovné služby

06.11.2018 Zobraziť všetky články Zdielať na facebook Zdielať na twitter

Fotofinder - celotelový dermatoskop

Melanómové nádory na koži sú jedny z najzhubnejších nádorov postihujúce naše telo a ich  incidencia vo svete je čoraz častejšia. Postihuje čoraz nižšie vekové kategórie a preto je prevencia veľmi dôležitá. Za najlepšiu prevenciu sa pokladá kontrola pigmentových lézií, teda znamienok, ktorá by mala byť pravidelná. Novinkou na trhu je prístroj Fotofinder, ktorý pomocou metódy ATBM /automated total body maping/ dokáže zaznamenať znamienka na celom tele, mapuje aj zdravú kožu a dermatológa upozorňuje na novovzniknuté lézie, ale aj na zmeny na znamienkach, ktoré sa udiali od poslednej návštevy dermatológa. V Spinn clinic momentálne pracujeme s najmodernejším pristrojom aký je na slovenskom trhu. Celé ošetrenie pacienta trvá približne 60 minút, vyšetrenie sa skladá z odobratia dôkladnej anamnézy pacienta s dôrazom na fototyp kože, slnečnú expozíciu u pacienta ako aj rodinnú anamnézu, ak sa u členov rodiny už rakovina kože vyskytla. Nasleduje tvorba snímok z celého povrchu kože, následne sa robí záznam a dermatoskopické fotografie všetkých existujúcich znamienok. Na konci dermatológ na základe zhotovených dermatoskopických fotografií, hodnotí jednotlivé lézie. Počítačový systém jednotlivé znamienka vo Full HD kvalite archivuje a pri opakovanom vyšetrení vie zhodnotiť progres.  Vie zhodnotiť aj skóre pravdepodobnosti malígneho potenciálu. Takéto vyšetrenie je vynikajúcou prevenciou pred rakovinou kože.  

CO2 laser

Za pomoci CO2 lasera je možné odstránenie nepekných výrastkov ako sú napríklad fibrómy na krku, seborhoické verruky , ktoré bývajú časté na trupe, alebo hemangiómov tela. Za pomoci lasera je možné tieto výrastky jednoducho odstrániť. Pred každým odstránením je nevyhnutné vyšetrenie dermatológom, pretože jedine on určuje, čo je možné odstrániť. CO2 laser rieši aj problémy spôsobené vírusmi. Ide napríklad o bradavice, ktoré sa doteraz liečili dusíkom a pacient takýto problém riešil dlhodobo. Práve za pomoci tejto metódy sa zbavíte bradavíc už pri prvom sedení. Časté sú aj problémy s genitálnymi kondylómami, kde je laser najúčinnejšou formou liečby. Zákrok trvá len niekoľko minút a pri použití lokálnej anestézy nie je vôbec bolestivý.

CO2 frakčný laser

Frakčný laser poskytuje riešenie viacerých kožných problémov. Laserom je možné odstrániť jazvičky, vrásky, pigmentácie, rozšírené póry, strie. Navracia sa pružnosť pokožky, štartuje sa proces tvorby kolagénu, pričom výsledky sú výrazne viditeľné. Zákroku predchádza konzultácia s lekárom. Pred zákrokom je potrebná príprava to vo forme lokálnej anestézy vo forme krému, podania medikamentov. Samotný zákrok prebieha rýchlo a vďaka premedikácii je minimálne bolestivý. Hojenie prebieha približne týždeň. V tomto týždni sú viditeľné drobné chrastičky, ktoré odpadnú, no konečný efekt po zákroku je viditeľný až zhruba po 3 až 6 mesiacoch, pretože v koži dochádza k tvorbe kolagénu, čo pacient vníma ako vypnutie, vyhladenie kože, výrazné zjemnenie vrások, či jaziev. Počet zákrokov stanovuje lekár, ten závisí od pôvodného stavu pokožky. Medzi najčastejšie ošetrované oblasti patrí tvár, ale je možnosť ošetriť viacero lokalít ako krk, dekolt, chrbty rúk, oblasti kde sa vytvorili strie.

Epilácia diódovým laserom

Pre dlhodobé odstránenie nežiadúceho ochlpenia ponúkame novinku medzi diódovými lasermi. Ide o lekársky laser Epilia RF, ktorý je vylepšený rádio frekvenciou, ktorého výhodou oproti ostatným diódovým laserom je okrem odstránenia ochlpenia akejkoľvek farby aj vyhladenie pokožky v danej lokalite. Laser vysiela laserové lúče so špecifickou vlnovou dĺžkou 808 nm priamo do vlasového folikulu a tým korienky chĺpkov zničí, bez toho aby ovplyvňovala ostatné oblasti. Použitý je princíp tzv. selektívnej fototermolýzy kedy je premena svetla na teplo, ktoré sa viaže na pigment chĺpku. Teplo zničí vlasovú cibuľku a tá už nedokáže vytvoriť nový chĺpok. Pri  kozmetických ošetreniach, ako je použitie kozmetického intenzívneho pulzného svetla (IPL) ,si ošetrenie nevyžaduje prítomnosť zdravotného personálu a v žiadnom prípade nemôžu zaručiť   trvalý efekt depilácie. Tieto kozmetické stroje majú veľmi nízky výkon a príliš široké spektrum vlnových dĺžok, tým pádom nedokážu zničiť všetky zárodočné bunky v chlpovom korienku iba ich rast prechodne utlmia.  Ošetrenie laserom Epilia RF je vďaka chladiacemu systému takmer nebolestivé, je potrebných minimálne 6 ošetrení a to v lekárom stanovených intervaloch.

Aplikácia kyseliny hyaluronovej

Kyselina hyaluronová je látka telu vlastná a využíva sa v rôznych oblastiach medicíny. Svoje uplatnenie našla aj v estetickej dermatológii. Aplikuje sa jednotlivo do vrások, ale pri aplikáciách do hlbších štruktúr na tvári dochádza k liftingovému efektu. Vedľajšími benefitmi je rehydratácia pokožky a novotvorba kolagénu v ošetrovanej oblasti.  Medzi najčastejšie zákroky patria korekcie vrások, výplne v oblasti líc, korekcie asymetrií tváre,  modelácia pier, ústnych kútikov, korekcia kruhov pod očami, vyhladenie vrások na krku, dekolte, či chrbtoch rúk. Efekt je viditeľný okamžite. Na klinike SPINN sa používajú preparáty najvyššej kvality, a preto je výsledok dlhotrvajúci. Pred každou aplikáciou je potrebná konzultácia s lekárom, ktorý vyberá vhodný typ kyseliny, keďže kyseliny majú rôznu hutnosť a rôznu schopnosť viazať vodu.

Aplikácia botulotoxínu

Botulotoxín, tiež známy pod skráteným pojmom botox, sa v medicíne používa už viac ako dvadsať rokov. Aplikujú ho neurológovia, oční lekári, v poslednej dobe prichádza do popredia predovšetkým na korekciu mimických vrások dermatológmi. Aplikuje sa priamo do svalu, ktorý ovplyvňuje mimiku v danej oblasti. Blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, čo vnímame ako zníženú mimiku, vrásky sa neprehlbujú a dochádza k ich vyrovnaniu. Efekt je viditeľný približne tri dni po aplikácii, najneskôr do dvoch týždňov. Botulotoxín sa využíva aj na liečbu nadmerného potenia v oblasti podpazušia, dlaní a stupají.

Aplikácia kyseliny hyaluronovej metódou „Skinboosters“

Ide o metódu ošetrenia pleti za pomoci Vital Injectora, ktorý je riadení počítačom a je určený k plošnej aplikácii kyseliny hyaluronovej do pleti. Touto technikou sa dá dosiahnuť omladenie pokožky, a to vyhladením jemných vrások, zvýši sa hydratácia pleti, zlepší sa elasticita pokožky. Týmto prístrojom sa dosahuje presné dávkovanie kyseliny hyaluronovej do požadovanej hĺbky. Efekt po aplikácii okamžite viditeľný a dlhodobý. Ošetrenie je vhodné pre všetky vekové kategórie. Najčastejšie ošetrované oblasti sú vrásky nad hornou perou, líca, okolie očí, okrem tváre sa táto metóda využíva na zlepšenie kvality pokožky a jej omladenie v oblasti krku, dekoltu a chrbtoch rúk.

Mezoterapia

Mezoterapia je ošetrenie pleti, pri ktorom sa zavádzajú revitalizačné látky ako je kyselina hyaluronová, vitamíny a minerály do kože pomocou povrchových mikrovpichov. Výsledkom je hydratácia kože, tvorba elastínu a kolagénu, čo vidíme ako pevnejšiu, elastickejšiu, žiarivejšiu pokožku a celkový omladzujúci stav. Ošetrujú sa oblasti tváre, krku, dekoltu, ale aj chrbtov rúk. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach, minimálne 4-krát po sebe.

Ošetrenie prístrojom AquaClean

Ošetrenie prístrojom AquaClean je ošetrenie pomocou podtlaku a špeciálnych roztokov, ktoré vyplavia z hlbokých pórov pokožky nečistoty, mikroorganizmy, kožný maz  a odumreté bunky. Výsledkom je jasnejšia, čistejšia a vyhladenejšia pleť bez podráždenia. Je to príjemné ošetrenie, ktoré má okamžité výsledky bez vedľajších účinkov a hojenia. Klienti popisujú toto ošetrenie dokonca ako relaxačné. Poradí si s rozšírenými pórmi, jazvami, drobným zrnitým akné, zmiešanou až mastnou pokožkou, kožnými nedostatkami a hrubou pokožkou, zvýšenou mazotvorbou, povrchovými drobnými vráskami, povrchovými pigmentovými škvrnami a s pleťou poškodenou slnkom. Ošetrenie AquaClean pozostáva z  viacero čiastkových ošetrení. Ideálny efekt dosiahneme pri absolvovaní všetkých troch krokov.