Dobite telo energiou na jeseň

15.09.2017 Zobraziť všetky články Zdielať na facebook Zdielať na twitter

Dobite telo energiou na jeseň

Ale áno už je to tu. Prešla jesenná rovnodennosť a s ňou sa začínajú dni pomaly skracovať. Naše telo sa začína meniť a pýta si viac pestrofarebnej výživy. Aké je farebné obdobie, taká by mala byť aj naša strava. Reklamy v televízii vymenili z preparátov proti hmyzu a hnačky za cukríky na liečbu hrdla, nádchy a kašľu. V lete nás lákala chladnejšia strava plná rozličných šalátov, zachovať by sme ju mali aj v tomto období. Chladné nápoje však vynechajte, doplňte pitý režim o vitamíny s prísunom vitamínu C. Správnou voľbou je šípkový čaj, zázvorový či brusnicový.¨

Dokvitajú mnohé ovocné stromy. Samovoľný výber vitamínov máme v našich záhradách pod nosom. Lesy nám ponúkajú svoje plody. Huby sú vysoko zdravá potrava, ktorá sa svojím zložením podobá mäsu, ale má na rozdiel od neho, ten lepší cholesterol. Silnejšiu obranyschopnosť tela možno zabezpečiť napr. za pomoci hlivy ustricovej, ktorá sa nazýva aj zázračnou hubou, keďže je zdrojom veľkého množstva vitamínov a beta-D-glukánu.

Ďalšia vhodná rada - pre mňa určite silno praktická, nezabúdajte si častejšie umývať ruky. Baktérie, vírusy sú všade okolo. Čisté ruky znižujú šancu, že si k ochoreniu dopomôžeme sami prenosom z vlastných rúk do ústnej dutiny alebo do očí.

Zdravý životný štýl určite na jeseň dobijete pohybom a pozitívnym myslením. Dvakrát do týždňa si dajte predsavzatie, že pôjdete do práce peši, alebo po práci zájdite na hodinkovú vychádzku. A žiadne nemám čas... Je to len výhovorka, čas je vždy a na správnu relaxáciu určite.

Sauna je rovnako skvelá prevencia voči chorobám a taktiež po chorobe, teda v období rekonvalescencie. Už po 30 minútach pobytu v saune telo vylúči toľko odpadových látok, koľko obličky inak spracovávajú celý deň.
V piatok poobede si namiesto posedávania v zafajčených priestoroch doprajte strúčik cesnaku s medom a citrónom. A najmä sa nestresujte a usmievajte, pozitívna duša vám zaručí zdravšie telo.